پیام ریس جمهور

پیام جلالتمآب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و حامی جمعیت به مناسبت هفته مخصوص سره میاشت
۲۶ - میزان - ۱۳۹۶

جمعیت افغانی سره میاشت یگانه نهاد ملی بشر دوستانه، با اعتبار ملی و بین المللی است که در عرصه خدمات بشری و‌ دستگیری از مردم آسیب دیده و نیازمند در افغانستان خدمت نموده و همکار دولت جمهوری اسلامی افغانستان بوده است. آنچه اهمیت و اعتبار این نهاد را افزایش می‌دهد این است که فعالیت آن بر مبنای اصول اساسی نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر تنظیم و ترتیب یافته و از بدو تاسیس تا اکنون در راستای همان اهداف ادامه یافته است. مهم‌ترین اصول اساسی این جمعیت را عدم جانبداری، حفظ بی‌طرفی و استقلالیت آن تشکیل می‌دهد. پایبندی به این اصول اعتبار آن را حفظ نموده و سبب افزایش اعتماد به نقش و کارکرد آن می شود. مردم ما شاهد بوده اند که هنگام روی دادن حوادث طبیعی و فاجعه‌های انسانی، جمعیت سره میاشت و نهادهای همکار آن به کمک مردم شتافته و در حد امکاناتی که در اختیار داشته از هیچگونه کمک به نیازمندان دریغ نکرده است. کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان جنگ‌ها یا حوادث زیانبار طبیعی مسئولیتی بزرگ است که هم دین مقدس اسلام بر آن تاکید کرده، هم در فرهنگ و مدنیت انسانی در سطح جهان به مثابه ارزش اخلاقی بزرگی به رسمیت شناخته شده است. هرچند این مسئولیت، همه انسان‌هایی را که امکان کمک و مساعدت را داشته باشند شامل می‌شود، اما جمعیت سره میاشت زمینه هماهنگی، انسجام و سازماندهی بهتر فعالیت های خیریه را مساعد می گرداند تا نتایج بیش‌تر و بهتری به دست بیاید. هفته سره میاشت به این هدف در نظر گرفته شده است تا نگاه‌ها به سوی این جمعیت خیریه و مهم برگردند. اقشار مختلف جامعه متوجه نقشی که این نهاد به عهده دارد شوند و برای تقویه آن مشارکت عمومی صورت بگیرد. به این جهت، من از عموم مردم خیّر کشور، مخصوصا تاجران محترم، پیشه وران و صنعت کاران آرزو دارم که این نهاد مهم ملی را حمایت نموده و برای تقویت پایه‌های اقتصادی و تامین منابع مالی آن سهم بگیرند، زیرا کمک به جمعیت سره میاشت یعنی کمک به محرومان، نیازمندان و آسیب دیدگان، یعنی کمک به آشنایان، بستگان و همسایگان ما و همه کسانی که ممکن است روزی در شمار دریافت کنندگان کمک‌های آن قرار بگیرند. امیدوارم در اثر تلاش‌های جمعیت سره میاشت مشکلات اقشار آسیب پذیر جامعه کاهش یافته، زمینه مشارکت وسیعتر مردم در فعالیت‌های خیریه و رضاکارانه بیش‌تر مساعد شده و فرصت‌های رفاه و آسودگی برای مردم ما فراهم گردد. ضمن قدردانی از تلاش یکایک کارکنان و کارمندان جمعیت سره میاشت، برای آنان توفیقات روز افزون آرزو می‌کنم. محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان

پیام جلالتمآب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و حامی جمعیت به مناسبت هفته مخصوص سره میاشت ۲۶ - میزان - ۱۳۹۶
جمعیت افغانی سره میاشت یگانه نهاد ملی بشر دوستانه، با اعتبار ملی و بین المللی است که در عرصه خدمات بشری و‌ دستگیری از مردم آسیب دی.[...] متن کامل »
پیام جلالتمآب ریس جمهور، حامی جمعیت هلال احمرافغانی به مناسبت هفته مخصوص ! ۰۲ - عقرب - ۱۳۹۵
بسم الله الرحمن الرحيم آخرین هفته ماه میزان در جنتری های کشور به نام هفته مخصوص سره میاشت نام گذاری گردیده که یک فرصتی است برای .[...] متن کامل »
پیام جلالتمآب رییس جمهوری اسلامی افغانستان به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر ۲۰ - ثور - ۱۳۹۵
بسم الله الرحمن الرحیم نحمده و نصلی علی رسوله الکریم از هشتم ماه می روز جهانی صلیب سرخ و جمیعت هلال احمر در تمام جهان گرامی داشت.[...] متن کامل »
پیام جلالتمآب رییس جمهوری اسلامی افغانستان و حامی سره میاشت به مناسبت روز جهانی نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر ۲۵ - حوت - ۱۳۹۴
خرسندم که از روز جهانی نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در کابل و ولایات تجلیل به عمل می آید. روز بین المللی هلال احمر روز ق.[...] متن کامل »

آماربازدیدکنندگان

» بازدیدکنندگان امروز : 1
» بازدیدکنندگان دیروز : 1
» بازدیدکنندگان آنلاین : 8
» مجموع بازدیدکنندگان : 305879

رفتن به بالای صفحه